Vajina
Daraltma

Önemli Olan İç Güzelliğiniz, Gerisini Bize Bırakın!

VAJİNA DARLTMA AMELİYATI NASIL YAPILIR?
Anestezi ve Ameliyatı Süresi vajina daraltma ameliyatı, çoğunlukla lokal anestezi altında uygulanır. Hastanın arzusu ve hekimin isteğiyle genel anestezi altında da yapılabilir. Vajen sıkılaştırma ameliyatı ortalama 1 saat sürmektedir. Lokal anestezi ile ameliyatı alınacak hastalar, tok karnına kliniğimize gelmeli, genel anestezi alacak hastalarımız ise aç karnına ameliyata girmelidir. Vajinanın Hangi Kısmı Daraltılır? Operasyonda vajenin başlangıcından içeriye doğru 4 cm uzunluğundaki alan daraltılmış olacaktır. Vajine 1-2 cm çapında daraltılmış olur ve operasyon tamamlanır. Dikiş izleri içeride bulunduğu için görünmez.

RİSKLER
Uzman hekimler tarafından, ameliyathane ortamında yapıldığı taktirde her ameliyatta bulunan kanama ve enfeksiyon riskleri dışında herhangi bir risk içermemektedir. Bununla birlikte (vajina anatomisi hakkında bilgi sahibi olmayan doktorlar tarafından) vajinanın olması gerekenden fazla daraltılması sonucu cinsel ilişkiye girememe vakalarıda ortaya çıkabililir.

AMELİYAT SONRASI TABURCU OLMA
Vajinoplasti ameliyatı olan hastalar taburcu olduktan sonra genital bölgede hijyene önem vermelidir. Dikişlerin pansumanı düzenli olarak yapılmalıdır. Ayrıca hekiminizin reçete ile vereceği ilaçları düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir.
Ayrıca operasyon sonrası yapmanız gerekenler uzmanlarımız tarafından sizlere yazılı olarak bildirilecektir. TEKRAR GENİŞLEME OLUR MU? Vajinoplasti sonrası yapılan daraltma işlemi normal doğum yapan hastalarda tekrar eski halini alabilmektedir. Sezeryan doğum yapacak hastalarımızda ise tekrar genişleme görülmemektedir. KREMLER VE ALTERNATİF ÇÖZÜMLER VAR MIDIR? Vajinanın daralması için krem vb. ilaç tedavileri bulunmamaktadır. Yukarıda bahsettiğimiz gibi vajinoplasti cerrahi bir operasyondur.
hijyen

Hijyen

Sağlığınız için her türlü tedbiri almaktayız
kalite

Kalite

Profesyonel personelimiz ile hizmetinizdeyiz
tecrube

Tecrübe

Başarılı operasyonlarımızı sektördeki uzun yıllarımıza borçluyuz
memnuniyet

Memnuniyet

Sizi mutlu edebilmek bizim için her şeyden önemli