Ağız Çevresi
Dolgu

Önemli Olan İç Güzelliğiniz, Gerisini Bize Bırakın!


AĞIZ KÖŞESİ KIRIŞIKLIKLARI (MARİOENET ÇİZGİLERİ)
Batı literatüründe ağız köşesinden aşağı inen kırışıklıklar, marioenet çizgileri olarak bilinir. Marionet, hepimizin bildiği ipli kuklalara verilen isimdir. İpli kuklalara mimik ekleyen en önemli yer açılıp, kapanan ağızlarıdır. Bu hareketli parça ağız köşelerinden aşağı inen bir çizgiye neden olur. Gerçekten yaş ilerledikçe ve özellikle küçük çeneye sahip olan kişilerde alt çene bölgesi ipli kukla çenesine benzer. Hızlı kilo vermeler ve güneş hasarı sorunu derinleştirir. Ağız köşesinin aşağı doğru çekilmesinin belirginleşmesi ile yüze mutsuz ve üzgün ifade oturur. Yaşlanma bulguları yanında yüzün anlamını da bozulur. Dudak ve ağız çevresi gençleştirme işlemlerinde peeling,Dolgu,Lazer ve askılar ön planda yer alır. Bu görüntüye aşağıya dönmüş ağız köşeleri ve alt dişleri biraz daha fazla gösteren dudak çekilmeleri de eşlik eder. Tedaviye gelince, sorunun şittetine göre seçenekler değişir. Dolgu, hücre enjeksiyonları, alt çene implantı ve endoskopik yüz germe bu seçenekler arasında yer alır.

DİNAMİK ESTETİK VE DUDAK DOLGUSU
Estetik cerrahi işlemleri kişinin mimik ve hareketleri ile uyumlu olmalıdır. Diğer türlü sabit duruşta güzel olan sonuç gülerken, konuşurken ya da herhangi bir mimik sırasında değişip, bozulabilir. Bu durum uyumsuz estetiğin ya da yapay estetiğin diğer bir nedeni olur. Dinamik estetik dediğimiz bu önemli yaklaşım dudak estetiği için ayrı bir önem kazanır.
DUDAK ASKILAMA
Özellikle 50 yaşından sonra, dudak burun mesafesi uzarken üst dişler giderek az görünmeye başlar. Bu arada alt dudakta gücünü kaybeder ve alt dişler daha çok görünür olur. Uzun üst dudak mesafesi bazen yapısaldır ve daha genç yaşlarda görünür. Bazı burun estetiği operasyonlarından sonra da dudak burun bağlantısının gevşemesi ile üst dudak uzar. Üst dudak uzaması orta yüzün oranlarını bozar ve yüze yaşlı bir görünü verir. Uzama ile birlikte üst dudakta incelir ve içeri döner. Genellikle dudak üstü dikey çizgilerde bu soruna eşlik eder. Tedavide dudak askılama hızlı ve kolay bir yöntemdir. Sarkmış ya da uzamış dudak burun köküne askılarla tesbit edilir. Deri fazlalığı burun tabanına izleri gizleyerek çıkarılır. Bu işlem ile burun dudak mesafesi kısalırken, üst dişler görünmeye başlar ve dudak dışa doğru hoş bir kavis alır. Aşağıda operasyon sırasında alt dudak-çene ucu oranlarına göre üst dudaktan fazla bölümün çıkarılması ile ilgili bir eskiz.
hijyen

Hijyen

Sağlığınız için her türlü tedbiri almaktayız
kalite

Kalite

Profesyonel personelimiz ile hizmetinizdeyiz
tecrube

Tecrübe

Başarılı operasyonlarımızı sektördeki uzun yıllarımıza borçluyuz
memnuniyet

Memnuniyet

Sizi mutlu edebilmek bizim için her şeyden önemli